FC Hermannstadt a terminat la egalitate meciul cu FC Botoșani

Echipa sibiană a remizat cu FC Botoșani, la Tg. Mureș, pe Stadionul ”Trans-Sil”. După 90 de minute meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1. Întâlnirea a contat pentru etapa a XV-a a Ligii 1 și a fost programată inițial duminică, 11 noiembrie, de la ora 17:30, însă a fost reprogramată pentru ziua următoare, de la

Citește mai mult

FC Hermannstadt, a treia victorie consecutivă într-un meci oficial

Echipa sibiană s-a impus cu scorul de 3-1, la Sf. Gheorghe, sâmbătă seara, într-un meci contând pentru prima etapă a returului sezonului regulat al Ligii 1. După ce Sepsi OSK a condus cu 1-0 la pauză, FC Hermannstadt a înscris de trei ori în repriza secundă. Acesta este al treilea succes consecutiv al echipei noastre,

FC Hermannstadt începe returul cu o deplasare la Sf. Gheorghe

Echipa sibiană joacă, sâmbătă, 3 noiembrie, de la ora 18:00, la Sf. Gheorghe, cu echipa locală Sepsi OSK. Partida contează pentru prima etapă a returului sezonului regulat. Înaintea acestui meci, antrenorul principal Vasile Miriuță a declarat că s-ar mulțumi și cu un rezultat de egalitate, având în vedere că jucătorii săi vor întâlni o echipă

FC Hermannstadt, prima victorie în deplasare, în Liga 1

Echipa sibiană a încheiat turul sezonului regulat cu o victorie. Vineri seara, FC Hermannstadt s-a impus cu 2-0 la Iași, în fața echipei locale Politehnica. Acesta este primul succes al ”alb-roșilor” în deplasare, în Liga 1. Ambele goluri au fost marcate în prima parte a meciului. Scorul a fost deschis de Juvhel Tsoumou în minutul

FC Hermannstadt joacă, sâmbătă, cu Politehnica Iași, în deplasare. Miriuță, antrenor principal: ”Ne dorim să câștigăm!”

FC Hermannstadt încheie turul sezonului regulat cu o deplasare la Iași. Înaintea acestui meci, Vasile Miriuță, antrenorul principal al echipei sibiene, speră ca jucătorii săi ”să spargă gheața” și spune că își dorește o victorie pe terenul Politehnicii, chiar dacă aceasta a lăsat o impresie bună, în etapa trecută, pe terenul campioanei CFR Cluj. ”Ne

Vasile Miriuță, înaintea debutului pe banca echipei FC Hermannstadt: ”Cred că putem face o partidă bună cu Astra”

Ajuns la conducerea tehnică a echipei FC Hermannstadt în urmă cu aproape două săptămâni, antrenorul Vasile Miriuță a avut câteva zile la dispoziție pentru a-și cunoaște noii jucători. Tehnicianul a folosit la maximum pauza prilejuită de meciurile echipelor naționale ale României din Liga Națiunilor, respectiv preliminariile Campionatului European Under 21. Miriuță își dorește un debut

FC Hermannstadt a transferat doi jucători portughezi

Echipa sibiană și-a completat lotul cu încă doi jucători. Este vorba despre portughezii Alves Miranda Jailton ”Kuca” și Pedro Manuel da Silva Moreira. Cei doi au semnat cu FC Hermannstadt contract valabile până la finalul sezonului 2018/2019, cu posibilitate de prelungire. În vârstă de 29 de ani, Kuca s-a născut în Insulele Capului Verde și