Înfrângere pentru FC Hermannstadt în meciul de la Chiajna

Echipa sibiană a fost învinsă, sâmbătă seara, cu scorul de 2-0 în partida disputată la Chiajna cu echipa locală Concordia, contând pentru etapa a IV-a a Ligii 1. Ilfovenii au deschis scorul cu 7 minute înainte de pauză prin Paul Batin, care a transformat o lovitură de la 11 metri obținută în urma unui fault

Citește mai mult

FC Hermannstadt joacă, sâmbătă, la Chiajna, în etapa a IV-a a Ligii 1. Meciul se va desfășura pe un teren cu gazon sintetic

După remiza de la Tg. Mureș, cu Dunărea Călărași, scor 1-1, fotbaliștii sibieni vor încerca să recupereze punctele pierdute din deplasarea de la Chiajna. Sâmbătă, 11 august, de la ora 18:00, FC Hermannstadt întâlnește în deplasare pe Concordia, o echipă care are un singur punct după primele 3 etape. Alexandru Pelici, antrenorul principal al echipei

Lansare de echipament și „Treasure Hunt Workout”

Începând de astăzi, 7 august 2018 se pun în vânzare echipamentele oficiale FC Hermannstadt. Echipamentele și alte tricouri oficiale FCH se pot achiziționa exclusiv din magazinul online www.andusports.com. Lansarea echipamentului aduce pentru fani și o “vânătoare de tricouri” prin Sibiu cu indicii care mai de care mai distractive dar care provoacă participanții ca pe parcursul

FC Hermannstadt, egalată în prelungirile meciului cu Dunărea Călărași

Echipa sibiană a terminat la egalitate al doilea meci disputat pe Stadionul ”Trans-Sil” din Tg. Mureș, în Liga 1. Duminică, FC Hermannstadt a condus cu 1-0 din minutul 23 al meciului cu Dunărea Călărași, dar a fost egalată în primul minut al prelungirilor. Ștefan Blănaru a deschis scorul la jumătatea reprizei întâi, reluând din apropiere,

În atenția reprezentanților mass-media

Reprezentanții instituțiilor din presa scrisă, audio și video care doresc să fie prezenți la meciul dintre FC Hermannstadt și Dunărea Călărași, din etapa a III-a a Ligii 1, pe Stadionul ”Trans Sil” din Tg. Mureș, sunt rugați să trimită până cel târziu sâmbătă, 4 august, ora 18:00, cererile de acreditare pe adresa fchermannstadt@yahoo.com. Cererile de

FC Hermannstadt revine la Tg. Mureș pentru derbiul nou-promovatelor

După înfrângerea de la Botoșani, din etapa a II-a, scor 2-0, echipa sibiană primește vizita Dunării Călărași, cealaltă echipă care a făcut pasul pe prima scenă fotbalistică din România în această vară. Întâlnirea este programată duminică, 5 august, de la ora 18:00, și va avea loc pe Stadionul ”Trans-Sil” din Tg. Mureș. Alexandru Pelici, antrenorul

FC Hermannstadt a transferat un internațional bolivian

Echipa sibiană și-a completat lotul cu încă un jucător de națională. FC Hermannstadt l-a transferat pe Luis Alberto Ali Vega, un internațional bolivian de 24 de ani. Ali Vega evoluează pe postul de atacant, are două selecții în naționala mare a statului sud-american și a semnat pe două sezoane cu FC Hermannstadt. Ali Vega și-a

FC Hermannstadt a pierdut cu 2-0 meciul cu FC Botoșani

Victoria obținută în runda inaugurală, la Tg. Mureș, cu Sepsi OSK Sf. Gheorghe, scor 1-0, a fost urmată de un eșec. FC Hermannstadt a cedat cu 2-0 în meciul disputat în deplasare, cu FC Botoșani. Echipa sibiană a primit ambele goluri în urma unor faze fixe. Andrei Dumitraș a deschis scorul cu o lovitură de

Prima deplasare pentru FC Hermannstadt în Liga 1

Echipa sibiană joacă, vineri seara, de la ora 21:00, în deplasare, cu FC Botoșani, un meci contând pentru etapa a II-a. După victoria obținută în runda inaugurală, scor 1-0, la Tg. Mureș, cu Sepsi OSK Sf. Gheorghe, jucătorii lui Alexandru Pelici speră să rămână neînvinși în actualul sezon și după meciul cu echipa pregătită de