Echipa I

Echipa I

Fotbal club

Club înființat în:

2015

Președinte club:

Mureșan Iuliu

Team Manager:

Perjă Dănuț

Locație

Sibiu, România

Istoric

fundaș lateral

fundaș central

Fundaș central

mijlocaș central

fundaș central

mijlocaș dreapta, mijlocaș stânga

fundaș central

MIJLOCAȘ DEFENSIV

mijlocaș de bandă

Fundaș, mijlocaș

mijlocaș

mijlocaș central

fundaș lateral

Fundaș stânga, mijlocaș stânga

mijlocaș central

mijlocaș central

IULIU MUREȘAN

Președinte

1 ianuarie 1954

 

EUGEN NEAGOE

antrenor principal

22.08.1967

 

EUGEN BEZA

antrenor secund

01.07.1978

 

FLORENTIN RĂDULESCU

antrenor cu portarii

29 iulie 1976

 

RUSU DRAGOMIR

medic

 

POPA IULIAN

antrenor secund

 

antrenor secund

 

HALMAGHI GEORGE

maseur

 

FĂȚAN MIRCEA

maseur

 

NEAGU GEORGE

preparator fizic

24.04.1985

 

PERJĂ DĂNUȚ

team manager

 

ZAMFIR RĂZVAN

Director de scouting

 

CĂLINESCU COSMIN

ofițer de presă/ PR/ coordonator video&foto

27.04.1985

 

CONSTANTIN DUCA

kinetoterapeut

29.11.1995

 

1

Campion

Liga II

2017-2018

2

Campion

Promovare în Liga II

2016-2017

3

Campion

Liga III

2015-2016; 2016-2017

4

Campion

Promovare din Liga IV în Liga III

2015-2016