FC Hermannstadt a pierdut în prelungiri primul amical disputat în Antalya

FC Hermannstadt a cedat cu scorul de 2-1 primul meci de verificare disputat în cantonamentul din Antalya.
Cehii de la FC Vysočina Jihlava au condus cu 1-0 la pauză. Andrei Hergheligiu a egalat în minutul 74, pentru ca, în al doilea minut al prelungirilor, cehii să înscrie golul victoriei.
Antrenorii Alexandru Pelici, Eugen Beza și Florin Berța au început meciul cu următoarea formulă de echipă: Horațiu Moldovan – Mihai Stancu, Cătălin Pîrvulescu, Ionuț Stoica, Claudiu Pamfile – Răzvan Dâlbea, Lucian Dumitriu – Sabin Lupu, Cosmin Neagu, Petrișor Petrescu – Ștefan Blănaru.  Pe parcursul meciului pentru FC Hermannstadt au mai evoluat Cătălin Căbuz – Alexandru Coman, Radu Crișan, Robert Bratu, Daniel Tătar – Robert Boboc, Marius Cătinean – Olivian Surugiu, Bogdan Rusu, Alexandru Curtean, Andrei Hergheligiu, Alexandru Târnovan.
FC Hermannstadt va susține următorul amical în Antalya cu liderul primei divizii din Kosovo, KF Llapi, duminică, 4 februarie.