FC Hermannstadt a pierdut la limită, la Giurgiu

Echipa sibiană a cedat în ultima deplasare din sezonul regulat. FC Hermannstadt a pierdut cu 1-0 partida disputată pe terenul Astrei Giurgiu. Unicul gol a fost marcat de Ionuț Butean în minutul 49.

Antrenorul Vasile Miriuță a folosit următoarea formulă de echipă: Cătălin Căbuz – Alexandru Mățel, Cătălin Pîrvulescu, Alexandru Dandea, Nemanja Mijuskovic, Daniel Tătar – Petrișor Petrescu (Filip Jazvic – min. 63), Răzvan Dâlbea (Lucian Dumitriu – min. 70), Sergiu Popovici – Daniel Offenbacher (Juvhel Tsoumou – min. 46), Ștefan Blănaru.

În urma acestui rezultat, FC Hermannstadt coboară pe locul 10, având în continuare 29 de puncte.

În ultima etapă a sezonului regulat, echipa sibiană va juca la Pitești cu Politehnica Iași. Până atunci, tot la Pitești, marți, 26 februarie, de la ora 20:00, FC Hermannstadt va juca împotriva formației FC Viitorul, în sferturile de finală ale Cupei României.